Celem ostatniego Zjazdu Nadzwyczajnego było wybranie nowego komendanta hufca Lubliniec wraz z komendą, ale nie tylko, był to równocześnie moment pożegnania byłej komendantki phm. Iwony Legenckiej i jej współpracowników. Czas na podziękowania, podsumowania. W związku z tym nie zabrakło wzruszających momentów. Wyraz szczególnego uznania dla ustępującej komendantki hufca Lubliniec wyraziła komendantka chorągwi hm Anna Peterko wręczając na jej ręce w imieniu komendy chorągwi Złotą Odznakę za zasługi dla Chorągwi Śląskiej. Wspomnieć należy także o uprzejmości komendantki hufca Chorzów hm Aleksandry Lechockiej. Współpraca zawiązana pomiędzy hufcami zaowocowała wyjazdami dzieci obu hufców na biwaki harcerskie. Komendantki wymieniły się podarunkami i podziękowaniami za współpracę podczas ostatnich dwóch lat.

I my, zuchy, harcerze i instruktorzy hufca raz jeszcze z całego serca dziękujemy druhnie Iwonie Legenckiej wraz z jej komendą: phm Izabeli Wojsie, phm Henrykowi Budzyńskiemu, phm Kindze Staweckiej, pwd Oldze Spychale, hm Katarzynie Łukawskiej-Pasternak, phm Piotrowi Widerze. Za wkład pracy, za podejmowane wyzwania, za uśmiech. Czuwaj!