W tym roku akcja Szlachetnej Paczki przebiegała bardzo szybko, gdyż czasu mało a rzeczy do zorganizowania mnóstwo. Bieżącego roku patronat nad paczką objęło Namiestnictwo harcerskie. Przygotowaliśmy paczkę dla pana Kazimierza z Olesna, który ma bardzo trudną sytuację życiową. Prośby pana Kazimierza były bardzo trudne do spełnienia, ale przy pomocy naszych cudownych harcerzy szczęśliwie udało się wszystko bardzo sprawnie zorganizować. Mamy nadzieję że nasz potrzebujący ucieszy się z przygotowanej paczki. Serdeczne podziękowania należą się druhowi Karolowi Legenckiemu za transport do Olesna. Podsumowując udało nam się zapakować 15 kartonów jedzenia, i rzeczy higieny osobistej oraz kilka innych bardzo praktycznych rzeczy. Między innymi, wykładzinę za którą serdecznie dziękuję druhowi Angelo Korzekwa oraz papę i farby za które dziękuję druhnie Karolinie Widerze. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku równie sprawnie przebiegnie ta akcja.

pwd. Błażej Widera