17.12.2017 r. Namiestnictwo Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Lubliniec zorganizowało wyjazd harcerzy, zuchów oraz instruktorów do Częstochowy, w celu odebrania Betlejemskiego Światełka Pokoju. W tym roku oficjalne obchody poprzedził bieg po terenie Jasnej Góry, podczas którego musieliśmy uporać się z kilkoma punktami dotyczącymi oczywiście ów zdarzenia oraz jego tegorocznego hasła - „W Tobie jest Światło”.

Po wspólnych śpiewach oraz podzieleniu się opłatkiem udaliśmy się na Mszę Świętą, gdzie uczestniczyliśmy w oficjalnym przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju. Po zakończonej Eucharystii odebraliśmy płomień, aby przewieźć jego blask do kościołów na terenie naszego hufca. Za każdym razem podczas dzielenia się betlejemską iskierką możemy poczuć magię nadchodzących świąt oraz braterską więź między harcerzami. Teraz pozostaje nam wziąć ciepło tego płomyka do rodzinnych domów i czekać do Bożego Narodzenia.

Dh Paulina Kędzia

(kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć)