W dniu wczorajszym 19 grudnia 2017 roku w Domu Harcerza w Oleśnie odbyło się spotkanie założycielskie kręgu instruktorskiego ISKRA im. Natalii Jasińskiej, na którym wyjątkowym gościem była dh Alicja Głuchowska - pełniąca w 1977 roku funkcję komendantki hufca Olesno. Przewodniczącą kręgu jednogłośnie została wybrana dh phm Izabela Wojsa . Na spotkaniu nie zabrakło takich znakomitych instruktorów jak była komendantka szczepu Feniks dh hm Ewa Bebłot, członek hufcowej KSI, dh hm Lech Budzyński, komendantka hufca ZHP Lubliniec dh phm Iwona Legencka, dh Ewa Warzecha, dh Agnieszka Skoczylas, druhna Beata Sznajder- Małecka oraz obecna komendantka szczepu Feniks dh pwd Olga Spychała, która aktywnie wspiera działania powracających do czynnej działalności w hufcu harcerzy i instruktorów.
W inicjatywie powstania kręgu wzięły także udział nieobecne: była komendantka szczepu Feniks dh phm Katarzyna Tobiś oraz członek hufcowej KR dh phm Jolanta Cecota.
Życzymy wszystkim by nadchodzący rok stworzył nowe możliwości do realizacji harcerskiej służby!