W ten weekend w Katowicach odbywa się IX Zjazd Chorągwi Śląskiej. Ważne wydarzenie. W sobotę w Katowicach gościli także harcerze ze Szczepu "Milenium", którzy postanowili poznać to ciekawe miasto:) Oczywiście obejrzenie wszystkiego co oferują Katowice nie jest możliwe w kilka godzin - więc musieli wybrać tylko kilka miejsc. Na co się zdecydowali? Odwiedzili Plac Sejmu Śląskiego i posłuchali o dwóch adwersarzach, których pomniki stoją prawie obok siebie, mowa o Józefie Piłsudskim i Wojciechu Korfantym.

katowiceharcerze2018tg

Przez prawie dwie godziny obcowali ze starymi komputerami - w największej i najwspanialszej na świecie placówce:) tego typu - "Muzeum Komputerów". Nie tylko dowiedzieli się sporo o tych maszynach, ale mogli zagrać w gry z lat 80 i 90:)

katowiceharcerze2018tg2

Oddali też hołd poległym harcerzom i harcerkom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939r. pod Wieżą Spadochronową.

katowiceharcerze2018tg23

Na koniec starali się wydostać z tak popularnych ostatnio w naszym kraju "Escape roomów". Udało się wszystkim trzem grupom. Brawo!!!

katowiceharcerze2018tg234

I niestety musieli już wracać. Ta wizyta w stolicy Województwa Śląskiego na pewno nie będzie ich ostatnią:)