Trwa zbiórka elektroodpadów , której inicjatorem jest Dominik Dobrowolski !

W trakcie październikowego biwaku harcerze hufca ZHP Lublinie "Laeta Silva" (uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Lublińcu) podczas realizowania sprawności Leśnica, dowiedzieli się jak dbać o środowisko na co dzień. Podczas spotkania z koordynatorką projektu na terenie Lubliniec i okolice Iwona Legencka harcerze porozmawiali o zagrożeniach jakimi są elektroodpady i inne niebezpieczne substancje. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne jest, aby właściwie je utylizować. Harcerze wykonali piękne plakaty, na których starali się pokazać jak dbać o planetę Ziemię. Zwieńczeniem cyklu tematycznego o ochronie środowiska, który zainicjowała opiekunka drużyny dh Katarzyna Michalak Owczarek oraz ekoakcji " Elektroodpady dają owoce" było oddanie zużytych baterii, a w zamian dzieci otrzymały przepyszne jabłuszka w sam raz do schrupania po intensywnej zbiórce.

(kliknij zdjęcie poniżej aby zobaczyć całą relację zdjęciową z tej zbiórki)