Przez trzy jesienno-zimowe weekendy – 16-18 listopada, 7-9 grudnia oraz 4-6 stycznia – przyszli, lublinieccy instruktorzy uczestniczyli w Kursie Przewodnikowskim „Wędrujemy na szczyt” organizowanym przez Hufiec ZHP Piekary oraz Hufiec ZHP Lubliniec. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Kokotku, drugie w Piekarach Śląskich, trzecie zaś w Chorzowie.

Podczas trzech zjazdów uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę z różnych dziedzin harcerskich, które są im niezbędne do zostania wzorowym instruktorem. Brali więc udział w różnorodnych zajęciach, które tematycznie powiązano z wędrówką górską. Podczas tego kursu każdy starał się zmierzyć z postawionym przez siebie celem. Droga zwykle zawierała wiele przeszkód – przy pomocy niezastąpionej kadry kursu udało się jednak przezwyciężyć nieraz ogromne lęki, uporać z trudami i brnąć dalej.

Harcerze mieli okazję wiele razy zastanowić się nad swoją ścieżką harcerską, która w niedalekiej przyszłości wieść ma przez Zobowiązanie Instruktorskie. Warto wspomnieć tutaj o wędrówce na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, który był jednym z symbolicznych szczytów – czas wędrowania był idealnym momentem na refleksję.

Trzy spotkania pełne zajęć, zadań i dyskusji zwieńczyła wieczorna rozmowa instruktorska, przed którą nie jeden uczestnik miał obawy, jednak finalnie okazywała się jednym z najmilszych (o ile nie najmilszym) wspomnień z kursu.

Z pewnością każdy uczestnik oprócz ogromu wiedzy, miłych wspomnień i doświadczeń, docenił również nabycie nowych harcerskich kontaktów.

Serdecznie dziękujemy kadrze kursu, a przyszłym instruktorom gratulujemy ukończenia kursu oraz powodzenia na dalszej, miejmy nadzieję, niedługo instruktorskiej drodze!

dh Paulina Kędzia

(kliknij poniższe zdjęcie aby przejść do galerii)