Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

Idź ze Światłem! Konkurs dla środowisk harcerskich - Zostań ambasadorem Betlejemskiego Światła Pokoju w Warszawie.

Od wielu lat harcerze z ZHP przekazują Betlejemskie Światło Pokoju Prezydentowi RP, Marszałkowi Sejmu i Senatu RP, Premierowi Rządu oraz szefom centralnych urzędów państwowych. Wizyta w tych dniach w Warszawie i udział w reprezentowaniu ZHP jest niesamowitą przygodą, lekcją wiedzy obywatelskiej oraz okazją do odwiedzenia Głównej Kwatery ZHP żyjącej w tych dniach w rytmie wyznaczanym przez betlejemski kalendarz.

W tym roku zapraszamy drużyny harcerskie do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie czterech 10-osobowych reprezentacji, które zostaną zaangażowane do przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju urzędom i instytucjom publicznym w Warszawie.

Dni, w których Światło będzie roznoszone to 18-19.12.2012 r. (dwie reprezentacje) oraz 20-21.12.2012 r. (kolejne dwie reprezentacje).

Co należy zrobić?

1)     Zróbcie zdjęcie 10-osobowej reprezentacji waszej drużyny/środowiska w pełnym umundurowaniu (zgodnym z regulaminem mundurowym ZHP).

2)     Nagrajcie filmik, w którym zaśpiewacie Waszą ulubioną kolędę. Wykonajcie odpowiednią aranżację w występie, podkład muzyczny oraz coś, co powie nam, że właśnie Wy powinniście roznosić Światło. Filmik nie powinien trwać dłużej niż 3 minuty.

Zgłoszenia należy wysłać na adres swiatlo@zhp.pl do dnia 12 grudnia 2012 roku.