Dwa tygodnie przebywali ze sobą Indianie z różnych plemion, kowboje i do tego harcerze lubiący militarne wyzwania. Byli z Lublińca, Bzinicy, Koszęcina, Kalet, Woźnik i innych miejscowości hufca Lubliniec. Co z tego wynikło? Choć część opowiadają zdjęcia w galerii, ale tylko uczestnicy znają prawdę. Wiele wspólnych zabaw, śpiewania, gier i ognisk, chrzty i śluby obozowe, koncerty i pokaz fireshow, katapulta i wypoczynek na basenie. Do tego piękny wystrój obozowiska samodzielnie zbudowany i 70 osobowa ekipa hufca Lubliniec pięknie prezentująca się na drugiej części jubileuszu 45-lecia szczepu Millenium. Te wszystkie wspomnienia pozostaną w nas na długo. Szczególnie gratuluję tym, którzy podczas obozu zdobyli sprawności oraz druhowi Krzysiowi, który złożył przyrzeczenie harcerskie i druhnie Iwonie, która podjęła zobowiazanie instruktorskie. Nasz Dziki Cypel pokazał, że nawet pochodząc z różnych środowisk, potrafimy się wspólnie dobrze bawić i współpracować. Oby to doświadczenie procentowało w naszych kontaktach przez cały rok.

Czuwaj!

phm.Katarzyna Łukawska-Pasternak

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
obozlato2011

 

Magia piramid

Duża grupa oleskich harcerzy jak co roku przybyła do Kokotka gdzie odbył się nasz obóz. Tym razem przenieśliśmy się w czasy starożytnego Egiptu, stąd nazwa obozu "Magia piramid". Spotkaliśmy różne bóstwa, pod patronatem których przebiegał każdy dzień. Jak na temat obozu przystało nie mogło zabraknąć przejażdżki na wielbłądzie, wyborów faraona czy ślubów w egipskim klimacie. W naszej pamięci na pewno pozostanie niezwykłe ognisko, w trakcie którego odbyło się przyrzeczenie, powołanie zastępów oraz gromady w Gorzowie oraz nadanie  funkcji. Był to bardzo ważny dzień w historii naszego szczepu. Harcerze w trakcie obozu nie tylko poszerzali swoją wiedzę na temat starożytności ale mogli wykazać się także w innych dziedzinach m. in.  W trakcie budowy bramy czy w czasie zajęć z pierwszej pomocy, terenoznawstwa.  Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejny obóz.

Pwd. Marta Bebłot

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
magiapiramid2011

Półkolonie

W czerwcu i lipcu odbyły się trzy pięciodniowe turnusy półkolonii dla dzieci z Lublińca. Prawie stu uczestników miało okazję przeżyć kokotkowe przygody. Podróżowali w wehikule czasu, przenieśli się w świat kilku bajek lub zdobywali piracki skarb. Kadra harcerska przygotowała wiele atrakcji na każdy dzień, by dla każdego znalazło się coś miłego. Oprócz licznych pląsów, zabaw, piosenek dzieci mogły poznać tajemnicze znaki patrolowe, pomóc Bobowi Budowniczemu zbudować dom, czy odczytać szyfrowane pirackie wiadomości. A upalne dni przetrwano dzięki orzeźwiającej wodzie w basenie.

Za każdym razem pozostały uśmiechy na twarzach i miłe wspomnienia :)

 

Ananas

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kolonie2011