Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

W niedzielę 21 grudnia o godz.10.oo podczas uroczystej mszy św. w Kościele św. Stanisława Kostki u OO Oblatów w Lublińcu odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miasta i powiatu reprezentowanym przez Starostę Powiatu Joachima Smyłę oraz Przewodniczącego Rady Miasta Gabriela Podbioł. Oprawę przygotowała Komendantka Hufca wraz z drużyną działającą przy szkole katolickiej. Kościół wypełniony po brzegi mieszkańcami, wspaniała uroczysta atmosfera, piękne śpiewanie, pełnienie warty honorowej przy ogniu, prowadzenie mszy św. i przesłanie tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju "Pokój jest w nas" w prowadziło wszystkich w uroczyste oczekiwanie Księcia Pokoju.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
betlejemniseogien2015

Przez cały tydzień harcerze lublinieckiego hufca rozprowadzali Betlejemskie Światło Pokoju, podjęte w niedzielę 14 grudnia w Jasnogórskim Sanktuarium. Kulminacją tych działań była w sobotę 20 grudnia Hufcowa Wigilia w Szczepie Millenium. Przybyli bardzo licznie reprezentanci szczepów, zaproszeni goście i rodzice. Uroczystość zaszczycił Burmistrz Miasta Lubliniec Edward Maniura, Przewodniczący Rady Miasta dh.Gabriel Podbioł, oraz członkowie Rady Miasta. Po przywitaniu gości, Komendantka Hufca hm. Aleksandra Miedźwiedzik powołała nowych drużynowych w Szczepie Millenium,harcerze śpiewali kolędy i wysłuchali życzeń od władz miasta.Łamanie się opłatkiem, życzenia i piękne śpiewanie oraz świąteczny poczęstunek zakończyły to wyjątkowe spotkanie.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
wigiliaszczep2015

Wakacje trwają, a co za tym idzie - Kokotek wciąż tętni życiem, a atrakcji dla wypoczywających tu zuchów i harcerzy nie brakuje. W ostatnich dniach odbyły się m.in. konkurs piosenki CocoFestiwal oraz ognisko, w którym udział wzięły kolonie zuchowe i obozy harcerskie przebywające na ośrodku. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć ze wspomnianych wydarzeń!

Coco 2014

coco2014

Ognisko obozowe
ognisko2014oboz

W tym roku, po wielu latach przerwy, z naszej radiostacji udało się wykonać około 60 łączności. Jest to zasługą naszego druha seniora - Karola Wengra, który tego lata -  pod swoim znakiem DL3AU - nadawał z Kokotka, za co jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Przypomnijmy, że przez prawie 30 lat (do 1998r.) z Kokotka płynął sygnał SP9 ZAK, nadawany przez współzałożyciela OH w Kokotku, wieloletniego komendanta hufca - druha Mariana Ożarowskiego.

karolwenger2014a

karolwenger2014b

W dniu 1 sierpnia br w Ośrodku Harcerskim "Kokotek", odbył się uroczysty apel zgrupowania obozów z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po odśpiewaniu Hymnu ZHP i odczytaniu specjalnego rozkazu, Komendantki Hufca, harcerze przeszli na amfiteatr. Tam w scenografii przybliżającej to wydarzenie harcerki i harcerze oraz prowadzący inscenizację dh Radek przedstawili losy harcerzy roznoszących listy w ramach Harcerskiej Poczty Powstańczej, oraz odczytali wzruszające fragmenty ich listów do bliskich, opowiadające o walce, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. Następnie minutą ciszy uczczono ich bohaterską służbę. Wzruszenia nie kryli ani widzowie, ani aktorzy. Po zakończeniu obozy rozeszły się na miejsca zakwaterowania w milczeniu, rozmyślając nad bohaterską historia naszych Szaroszeregowych poprzedników, których staramy się naśladować.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kokotekpowst2014

W promieniach wakacyjnego słońca, 6 sierpnia przebywające na naszym Ośrodku Harcerskim "Kokotek" zuchy i harcerze z Krakowa i Lublińca razem z półkoloniami brały udział w Wielkiej Kokotkowej Olimpiadzie, organizowanej wspólnie razem z krakowską kadrą. Od rana do obiadu można było wziąć udział w konkurencjach indywidualnych, a o godz. 16.00 odbyły się mecze siatkówki klasycznej, wodnej, piłki nożnej oraz dwóch ogni. Wszyscy uczestnicy świetnie bawili się w duchu "fair play", a wieczorem wzięli udział w podsumowującej dyskotece. Po tak aktywnym dniu, cały Kokotek, zarówno zuchy jak i harcerze wieczorem poszli spać z uśmiechem na ustach, zmęczeni i szczęśliwi.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
olimpiadaharc2014

Pod wieczór, 23 lipca w środę, w naszym Ośrodku Harcerskim "Kokotek" miał miejsce koncert zespołu "SweetLips" z okazji urodzin jednego z lublinieckich harcerzy, oraz jednocześnie członka tego zespołu, Igora Chmielowskiego. Grali głównie muzykę Hard Rock. Można było usłyszeć takie utwory jak "Paradise City" oraz "Don't Cry" od "Guns'n Rosses". Wrażenia były bardzo pozytywne. Bawiły się nawet najmłodsze zuchy z Warszawy i Lublińca, oraz osoby spoza ośrodka. Koncert zakończył się przed 22.00, a uczestnicy bardzo zadowoleni, na pewno będą mieli ochotę, na powtórkę.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
sweetlips2014

Od początku wakacji piękna słoneczna pogoda. Gdzie wtedy najlepiej wypocząć? Na naszym harcerskim basenie:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
basen2014rtyu

Na początku lipca odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym Ośrodek Harcerski w Kokotku

Zobaczcie co się tam działo:)

koktek2014serqe

Tydzień później:)
kokotek2014start2

Przez ostatni tydzień na naszym Ośrodku Harcerskim
przebywało prawie 700 Royal Rangersów:)


Kliknij poniżej by zobaczyć więcej zdjęć:)
rangers2014erdfrtg

21 czerwca uczniowie Klasy Aktywności Twórczej (KAT) z Gimnazjum nr 1 w Bytomiu odwiedzili nasz Ośrodek. Czekało tu na nich wiele aktrakcji. Uczniowie Kat-u wzieli udział w podchodach, strzelali z łuku, piekli kiełbaski na ognisku, grali w gry planszowe, a w nocy gonili tajemnicze, znikające świało:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
gimnazjumbytom2014

W nocy 15 na 16 lutego w Kokotku odbył sie bal karnawałowy o tematyce filmowej, zorganizowany przez 29DW "Le Millas" . W balu wzięło udział około 26 harcerzy z hufca Lubliniec. Podczas balu wszyscy świetnie sie bawili  w rytm dyskotekowej muzyki. W przerwach zorganizowane były ciekawe gry i zajęcia prowadzone przez Annę Kimel. Odbył sie również konkurs na najciekawsze przebranie wieczoru z nagrodami. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję w takim balu w przyszłym roku!

Czuwaj!

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
festiwalfilm2014

W sobotę i w niedzielę (31 maja - 1 czerwca), uczniowie Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego wraz z rodzicami i nauczycielami, przebywali w Ośrodku Harcerskim Hufca Lubliniec w Kokotku. Pogoda była wyśmienita, zabawa przepyszna, do tego humory dopisywały wszystkim przez cały czas. Nie mogło być inaczej. Podchody, zabawy z bańkami mydlanymi, wyprawa do lasu, rysowanie kredą, pieczyste kiełbaski, zabawy i pląsy... Prawda, że na nudę i brak atrakcji narzekać nikt nie mógł:)

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
edterekkokotek2014

Coś