W dniu 1 sierpnia br w Ośrodku Harcerskim "Kokotek", odbył się uroczysty apel zgrupowania obozów z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po odśpiewaniu Hymnu ZHP i odczytaniu specjalnego rozkazu, Komendantki Hufca, harcerze przeszli na amfiteatr. Tam w scenografii przybliżającej to wydarzenie harcerki i harcerze oraz prowadzący inscenizację dh Radek przedstawili losy harcerzy roznoszących listy w ramach Harcerskiej Poczty Powstańczej, oraz odczytali wzruszające fragmenty ich listów do bliskich, opowiadające o walce, poświęceniu i miłości do Ojczyzny. Następnie minutą ciszy uczczono ich bohaterską służbę. Wzruszenia nie kryli ani widzowie, ani aktorzy. Po zakończeniu obozy rozeszły się na miejsca zakwaterowania w milczeniu, rozmyślając nad bohaterską historia naszych Szaroszeregowych poprzedników, których staramy się naśladować.

Więcej zdjęć - kliknij poniżej
kokotekpowst2014