Nasza drużyna z Droniowic angażuje się w wiele interesujących projektów. Bywa w świecie kultury i poszerza swoje zainteresowania. Zobaczcie sami - oto kilka zdjęć i relacja z ostatnich wydarzeń, w których wzięli udział.

Slajdowisko Podróżnicze.
Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń i Muzeum Edyty Stein zorganizowało kolejne Slajdowisko Podróżnicze. W czwartek 25 stycznia usłyszeliśmy opowieści i zobaczyliśmy zdjęcia Henryka i Ewy Woźniak z Czarnogóry. Na slajdowisko zostały zaproszone zuchy i harcerze z Wielopoziomowej drużyny harcerskiej „Czarne Orły” z Droniowic. Wszyscy z uwagą wysłuchali opowieści państwa Woźniak i bardzo chętnie wyruszyliby na zwiedzanie Czarnogóry.

Wernisaż wystawy "Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej"
7 lutego w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - otwarcie wystawy ponad sześciuset orłów wojskowych zebranych przez częstochowskiego kolekcjonera – Pana Ireneusza Banaszkiewicza. Zaprezentowana kolekcja zawiera także m.in. oryginalne fotografie, guziki z mundurów, dokumenty czy biżuterię patriotyczną.
Otwarcie wystawy uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych gości. Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, który nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, złożył na ręce bpa Andrzeja Przybylskiego list odczytany podczas uroczystości.
Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Czarne Orły” była świadkiem tego doniosłego wydarzenia które na długo zapadnie w naszej pamięci.
phm Ewa Majczak