W dniach 05.02. - 07.02.2018r w Droniowicach były zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży z udziałem zuchów i harcerzy Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Orły”.
Podczas zajęć bawiło się 47 osób pod opieką phm. Ewy Majczak, Marzeny Literackiej, Joanny Malinowskiej, Beaty Ziaja oraz Ireny Droździok.
W pierwszym dniu naszych zajęć pod hasłem „Zajęcia na Uniwersytecie Potworów” miały miejsce następujące wydarzenia: prezentacje multimedialne „ Szkoły Świata”, „Zamki ich niewidzialni mieszkańcy”. Bal przebierańców – „I ty zostań strażnikiem zamku” Zajęcia na Uniwersytecie Potworów konkursy, zaj. plastyczno-techniczne (malowanie twarzy, gipsowe niespodzianki, maski znane i nieznane . Po zakończeniu zajęć na Uniwersytecie udaliśmy się do Hogwartu gdzie odbył się bieg terenowy ”Turniej trójmagiczny” przygotowany przez dh. Kamilę Majczak z pomocą Wiktorii Kaczmarek oraz „Mecz quidditcha” – sporty zręcznościowe.

W drugim dniu naszych zajęć udaliśmy się na wycieczkę do Mosznej gdzie zwiedzaliśmy pałac w towarzystwie wróżki Dagmary i rycerza Mateusza odbyły się też warsztaty edukacyjne „W szkole magii i czarów”. Spacerowaliśmy po przepięknym pałacowym ogrodzie. Z Mosznej udaliśmy się do Opola gdzie w „Muzeum piosenki polskiej” dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat powstawania dźwięku, odwiedziliśmy amfiteatr oraz słuchaliśmy muzyki.
W trzecim dniu wybraliśmy się do Galerii Jurajskiej w Częstochowie na film „Pszczółka Maja i miodowe igrzyska” następnie odwiedziliśmy Jasną Górę gdzie obejrzeliśmy stajenkę i posłuchaliśmy ciekawostek o Sanktuarium. Z Jasnej Góry udaliśmy się do „Muzeum Monet i medali Jana Pawła II.
Po tak wielu ciekawych wydarzeniach wróciliśmy do Droniowic gdzie zakończyły się nasze trzydniowe zajęcia, które na długo zapadną w pamięci wszystkim uczestnikom. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.
phm.Ewa Majczak

(kliknij poniższe zdjęcie by zobaczyć galerie zdjęć)