24 lutego w harcówce Szczepu „Millennium” odbyły się warsztaty dla drużynowych oraz przybocznych Hufca ZHP Lubliniec. Tematem spotkania było hasło „Co każdy drużynowy wiedzieć powinien” - swoimi cennymi radami podzielili się więc z nami Komendant Hufca – druh hm. Mariusz Maciów, druhna phm. Anna Flak oraz Komendant Szczepu „Millennium” druhna phm. Kinga Stawecka. Spotkanie podzielone było na kilka tematycznych części: strukturę i funkcjonowanie hufca, pracę w małych grupach, dobrą zbiórkę oraz składki członkowskie. Podczas tych paru godzin przedyskutowaliśmy każdy punkt, zadawaliśmy pytania oraz wspólnie zastanawialiśmy się nad poruszanymi zagadnieniami. Otrzymaliśmy również cenne materiały i wskazówki, by ulepszyć pracę naszych drużyn i gromad. Zmotywowani do działania, wiemy, że dzisiejsze warsztaty były pierwszymi, ale na pewno nie ostatnimi w tym roku. Kadrze prowadzącej serdecznie dziękujemy za zorganizowanie i realizację zajęć, świetną atmosferę oraz pyszny poczęstunek w ich trakcie!

Relacja i zdjęcia: druhna Paulina Kędzia

(kliknij poniższe zdjęcie by zobaczyć pełną relację)