Opowiem Wam pewną historię. Trzy miesiące temu, na spotkaniu wigilijnym Szczepu Millenium pojawiła się pewna instruktorka. Dla nowych harcerzy i zuchów wydawać się mogła wysoką, uśmiechniętą i tajemniczą kobietą w szarym mundurze pamiętającym (nie tak) dawne czasy. Siedząc i oglądając wyczyny harcerzy i zuchów tęskno pomyślała o swoich dawnych przygodach na harcerskim szlaku. Pomyślała i zamarzyła. A było o czym marzyć - wspólnie spędzony czas z przyjaciółmi, lasy, pląsy, gry nocne, alarmy, pomoc i służba innym. Gdyby tylko dało się do tego wrócić… Właściwie czemu nie - pomyślała, na pewno da się coś zdziałać. Nie minęło parę dni jak zwołała kilku instruktorów i starszyznę Szczepu Millenium. Kilka słów wytłumaczenia, krótka dyskusja i tak w przyjacielskiej atmosferze powstał Krąg Instruktorów i Starszyzny działający przy Szczepie Millenium. Jeszcze tego samego wieczoru, przyjęli konstytucję oraz wybrali komendanta - Damiana Głąba. Wybrali również pierwsze statutowe cele i zaplanowali kilka ciekawych zadań. Już wkrótce pierwsze z nich, czyli szkolenie młodej kadry szczepu.

Dwa miesiące później w harcówce przy ulicy Sokoła 13 odbyło się drugie, oficjalne spotkanie Kręgu. Dotrzeć udało się tylko sześciu osobom, jednak to wystarczyło, żeby spotkać się z druhną Kingą i rozpisać plan pracy na najbliższe miesiące. Druh Damian przedstawił plan pracy szczepu i wskazał miejsca, w których moglibyśmy pomóc. Po podziale obowiązków i zrobieniu obowiązkowego wspólnego zdjęcia wszyscy rozeszli się w swoje strony z głowami wypełnionymi tymi samymi marzeniami, które zagościły w głowie druhny Oli Gazdy na szczepowej wigilii i od których wszystko się zaczęło.

Bardzo się cieszymy mogąc do Was oficjalnie wrócić. Mamy nadzieję, że uda się nam wspólnie dużo zdziałać. Do zobaczenia na harcerskim szlaku! …czyli już za niedługo bo na kursie zastępowych w najbliższą sobotę.
Czuwaj!
druh Jakub Kłobus