W piątek 16 marca, w Katowicach odbyła się Gala Mistrzów Chorągwi Śląskiej. Gala Mistrzów Harcerstwa jest uroczystością, podczas której wyróżnieni zostają instruktorzy Chorągwi Śląskiej ZHP statuetką „Mistrza Harcerstwa” za miniony rok kalendarzowy. Gala jest organizowana od 2010r. Instruktorzy chorągwi nominowani są 11 kategoriach. W tym roku wśród nominowanych do kategorii „Bądź widoczny” – znalazł się przewodniczący Komisji Historycznej, która działa przy naszym Hufcu – druh pwd. Bartłomiej Zbączyniak. Podczas imprezy, wręczono także największe harcerskie wyróżnienie – jaką jest Laska Skautowa. Przyznano złoty Krzyż za Zasługi dla ZHP, oraz najlepszym drużynowym Chorągwi wręczono - Listy pochwalne Naczelnika ZHP. Całość przeplatały występy Harcerskiego Zespołu „Słoneczni”.