Zero snu, ale za to dużo śmiechu, zabawy i niesamowity klimat - tak w skrócie można opowiedzieć o wczorajszej nocy. Z 23 na 24 marca dzięki uprzejmości nauczycieli ZSOT w ,,Kaziku’’ odbyła się pierwsza edycja “HarcHoollywod”, czyli nocy filmowej, która została zorganizowana przez harcerzy, w tym przede wszystkim uczniów naszej szkoły, dla dzieciaków ze szkół podstawowych. Całe wydarzenie rozpoczęło się w piątkowy wieczór o 18.00, zgromadziło ponad 45 osób i trwało aż do godz. 10.00 następnego dnia. Uczestnicy rozpoczęli swoją przygodę od gry. Zostali "wciągnięci" w świat filmu, z którego musieli się wydostać i uratować najsławniejsze filmowe postacie uciekające przez „rozdarcie”. Na swojej drodze spotkali Szalonego Kapelusznika, Elzę z Krainy Lodu, Jacka Sparrowa, Fionę, Judy Hopps ze Zwierzogrodu oraz Scoobiego. Podczas wizyty u każdego z nich musieli wykonać zadanie, które zbliżało uczestników do ucieczki ze świata fikcji oraz sprawdzało ich sprawność, pozwalało im nauczyć się czegoś nowego albo po prostu dostarczało świetnej zabawy. Na szczęście wszystkim udało się wydostać z tajemniczego świata, co okazało się jedynie elementem gry fabularnej. Po powrocie „do rzeczywistości” czekało na wszystkich świecowisko i wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary. Nie zabrakło również wielu harcerskich gier i pląsów, a także ulubionej gry dzieciaków – „Mafii”. Późno w nocy odbył się także turniej siatkówki, a oczywiście równolegle cały czas można było robić coś, czego na nocy filmowej zabraknąć nie może, czyli… oczywiście oglądać filmy! Trudno było choć na chwilę zmrużyć oko, ale to przecież jest zaleta harcerstwa. Teraz już wszyscy odsypiają w domu.
Dziękujemy jeszcze raz nauczycielkom za opiekę i pani sprzątaczce za pomoc w sobotę rano. Jesteście niezastąpieni!
Harcerki i harcerze (z "Kazika" i nie tylko)

(kliknij poniższe zdjęcie by zobaczyć więcej)