Wczoraj, 7 kwietnia br., odbyło się spotkanie kadry drużyn, szczepów oraz hufca działającej w Hufcu ZHP Lubliniec. Zebranie miało miejsce w hotelu na terenie Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Kokotek" Hufca ZHP Lubliniec.
Przede wszystkim został poruszony temat Harcerskiej Akcji Letniej – obozów, kolonii oraz półkolonii, a także zjazdów gości spoza naszego środowiska. Dowiedzieliśmy się wiele rzeczy odnośnie płatności, ewidencji oraz prac porządkowych na Kokotku, które nas czekają. Drużynowi mogli przekazać skarbnikowi hufca listę potrzebnych materiałów na zbiórki, biwaki i obozy.
Komenda hufca przedstawiła funkcyjnym wszystkie terminy ważnych imprez oraz pomysły na szkolenia:

5/6 maja – warsztaty kadry
18/20 maja – biwak dla kadry

Przygotowujemy się na najważniejszą dla nas uroczystość, która odbędzie się 31 sierpnia, czyli przyznanie Hufcowi ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty. Na to wydarzenie hufiec szykuje wiele zmian i niespodzianek, m.in. modyfikację naszywek, których wzór można zobaczyć poniżej.

Druhna Paulina Kędzia

(kliknij poniższe zdjęcie by zobaczyć więcej)