Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

Każdy z nas się czegoś boi - to zupełnie normalne, jednak ważne jest, by nad każdym strachem umieć zapanować - i tego właśnie uczyli się harcerze szczepu “Zielona Ósemka” w miniony weekend, podczas biwaku harcerskiego o tematyce “pokonywania własnych strachów”. Klasycznie był to czas spędzony bardzo aktywnie, uczestnicy poznawali historię zjawy nawiedzającej ośrodek i musieli udzielić jej pomocy, rozwikłując jej zagadkę. Odbyło się również spotkanie ze Strażą Pożarną, która przypomniała nam najważniejsze zasady pierwszej pomocy - bo tej wiedzy nigdy za wiele i opowiedziała o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku oraz pokazała młodzieży strażacki sprzęt, wóz oraz wytłumaczyła jak wygląda ciężka misja Strażaków, którzy przecież tak samo jak harcerze, zwracają się do siebie “druhu”. Pokazaliśmy też, że niestraszne są nam długie marsze - dzieciaki w wieku od 11 do 15 lat raźno wędrowały do Lublińca, (10500 metrów!) by uczestniczyć w organizowanej przez nasz Hufiec “Nocy Muzeów” która dotyczyła losów 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, a każdy mógł podziwiać broń zarówno z tamtych czasów jak i aktualnie używaną w Wojsku Polskim. Całość zakończyła się Apelem Poległych, po którym wróciliśmy do naszego kochanego Kokotka, by dalej kontynuować zajęcia. Najważniejszym elementem biwaku był oczywiście bieg zorganizowany dla dwóch naszych druhów, którzy w piękną sobotnią noc, po udowodnieniu, że są godni złożyli Przyrzeczenie Harcerskie. Był to czas wykorzystany w 100% i jesteśmy pewni, że każdy uczestnik idąc przez ciemny las, już nigdy nie będzie się bał spojrzeć za plecy, bo przecież wie, że wszystko bierze się z naszej cudownej, bujnej wyobraźni
Do zobaczenia, więc na obozie… Czuwaj!

dh Angelo Korzekwa

Coś