Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

19 maja br. na terenie OSW Kokotek odbył się Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Lubliniec. Spotkaliśmy się, aby wspólnie wybrać delegatów na Zjazd Wyborczy Chorągwi Śląskiej. Jednogłośnie reprezentantami naszego hufca zostali phm. Piotr Widera oraz phm. Karolina Widera. Wraz z nimi w Zjeździe będzie uczestniczyć również hm. Mariusz Maciów, który jako Komendant Hufca, także posiada mandat. W Zjeździe Nadzwyczajnym wzięło udział 41% procent uprawnionych do głosowania. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów spędziliśmy tę chwilę przy blasku ogniska. Ognisko było rozpalane (oczywiście jedną zapałką!) przez samego komendanta. Tradycyjnie zostali wybrani strażnicy ognia. Nie mogło zabraknąć oczywiście kokotkowego bigosu. Po wspólnym posiłku uścisnęliśmy sobie dłonie, tym samym kończąc spotkanie.

dh Paulina Kędzia

(kliknij zdjęcie by przejść do galerii)