Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

7 dnia lipca 2018 roku rozpoczęła się letnia przygoda harcerzy z 3 Szczepu Feniks z Olesna. W tym roku obozowali w Ośrodku Harcerskim Hufca Ruda Śląska w Kuźnicy. W ciągu dziesięciu dni wydarzyło się naprawdę wiele. Tematem przewodnim była "Kraina Krzywego Zwierciadła". Na zajęciach z nim związanych harcerze poznali historię Boga tej Krainy, któremu to jeden z jego zaufanych pomocników skradł głos. Uczestnicy musieli spotykać się z podejrzanymi czterema pomocnikami, poznawać ich, uczyć się od nich i bacznie obserwować ich zachowanie i zwyczaje. W ten sposób udało im się zdemaskować zdrajcę! Za nami wiele wyzwań, wspaniała wycieczka do Parku Trampolin w Łodzi, ogniska, śpiew, gry terenowe, konkurs talentów, zdobyte sprawności, otwarte próby na stopnie, śluby obozowe, olimpiady sportowe, pląsy.  Mamy nadzieję, że w naszych sercach na długo pozostaną zawarte tam przyjaźnie, nocne rozmowy, żarty, uśmiechy i wspomnienia.

pwd. Zuzanna Tiffert

(aby zobaczyć galerię zdjęć kliknij poniższe zdjęcie)