1 września w w siedzibie Harcerskiego Klubu Łączności Hufca Lubliniec SP9ZAK, na pierwszej w tym roku harcerskim wyjazdowej zbiórce, spotkali się łącznościowcy naszej Chorągwi.
Stacja klubowa SP9ZAK zlokalizowana na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Hufca ZHP Lubliniec w Kokotku zrobiła na uczestnikach zbiórki duże wrażenie. Siedziba stacji mieści się w murowanym, odnowionym domku kempingowym. Wyposażona w radiostacje na pasma krótkofalowe oraz UKF, z antenami zamontowanymi na 27-metrowych masztach, od pięćdziesięciu lat znana jest w środowisku krótkofalowców z najdalszych zakątków kuli ziemskiej.
W zbiórce udział wzięli druhowie z następujących klubów łączności:
SP9ZAK HKŁ "Delta" Hufiec Lubliniec,
SP9ZBR HKŁ Hufca Tarnowskie Góry,
SP9ZPS HKŁ "Posmyk"Hufca Piekary Sląskie,
SP9ZEW HKŁ "Rezonans" Hufca Zawiercie
SP9ZHR HKK Hufca Chorzów
SP9ZHP CHKŁ Ośrodek Harcerski Chorzów

Na zbiórce
- Podsumowano działalność inspektoratu łączności w roku harcerskim 2017/2018,
- Ustalono główne zamierzenia na rok harcerski 2018/2019,
- Zapoznano się z sprzętem do radioorientacji sportowej, jakim dysponuje Chorągwiany Klub Łączności SP9ZHP, Ponadto uczestnicy zbiórki wzięli udział w apelu, podsumowującym Zlot Hufca Lubliniec.
Zlot ten, organizowany był z okazji przyznania Hufcowi Lubliniec imienia 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty .
Dziękujemy Komendzie Hufca Lubliniec za życzliwe przyjęcie uczestników zbiórki Inspektoratu Łączności, oraz harcerską atmosferę panującą na Zlocie.
Gorące podziękowania składamy również druhowi Karolowi DL3AU oraz Jackowi SP9RVC – operatorom stacji SP9ZAK za pomoc w organizacji tego spotkania.
Wszystkim druhnom I druhom Lublinieckiego Hufca im. 74 GPP życzymy wielu wspaniałych chwil na harcerskich szlakach.

Czuwaj!

Szef Inspektoratu Łączności