Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

W miniony weekend (30.11-02.12.br) zuchy z 38 GZ "Zielone Piórka" II szczepu "Zielona Ósemka", 88 GZ "Włóczykije" i 8 GZ "Złote Koniczynki" przeniosły się do zupełnie innego świata – znaleźli się w Zwierzogrodzie.


Biwak rozpoczął się od wprowadzenia do tematyki. Nasi nowi rekruci zostali przydzieleni do zastępów, każdy oddział składał się ze zwierząt z jednego klimatu, tzw. grupy systematycznej. Mieliśmy więc zwierzęta morskie, domowe, leśne czy pustynne. Grupy miały za zadanie wymyślić, jak będą się charakteryzować: szukali więc odpowiedniego okrzyku dla zastępu i obrzędowości. Pierwszej nocy obejrzeli także bajkę, by lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Następnego dnia zuchy czekało trudne policyjne szkolenie. Dowiedziały się bowiem, iż w mieście znikają zwierzęta. Ich zadaniem było złapać przestępcę, jednak musieli się do tego wpierw odpowiednio przygotować. Zaraz po zakończeniu szkolenia młodzi policjanci dostali pierwszą sprawę – chodziło o zaginięcie kaczki. Głównym podejrzanym okazał się Tygrys. Sprytne zuchy postanowiły go przesłuchać za pomocą metod, których się wcześniej nauczyły. Zwierzę oczywiście uległo i wyjawiło bardzo istotne informacje. Dzięki nim, podczas długiej gry terenowej udało się schwytać winowajcę odpowiedzialnego za tajemnicze zniknięcia zwierząt. Na następnych zajęciach więc mogli stworzyć swoją własną odznakę z masy solnej!
Podczas sobotniej nocy parę zuchów otrzymało znaczki zucha. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ich harcerskim szlaku.
zdjęcia: druhna Agnieszka Mieczkowska

(kliknij zdjęcie poniżej by zobaczyć wszystkie)