Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

"Bratnie słowo sobie dajem,
Że pomagać będziem wzajem,
Druh druhowi, druhnie, druh,
Hasło znaj: Czuj duch!

Bacz, by słowo sobie dane
Było zawsze dotrzymane.
Druh druhowi, druchnie, druh,
Hasło znaj: Czuj duch! "


22 lutego to wyjątkowy dzień dla skautów, skautek, harcerzy i harcerek z całego świata. Obchodzony wtedy Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day) jest momentem, w którym wszyscy łączymy się myślami. Przypada w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. To dzięki tej parze Naczelnych Skautów, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności.
I harcerze Hufca ZHP Lubliniec 22 luty przeżyli wyjątkowo. Już od kilku dni na portalach społecznościowych niczym preludium do tego święta w ramach akcji #włóż mundur, zaczęły pojawiać się zdjęcia naszych uśmiechniętych harcerzy w mundurach. Wczoraj również włożyliśmy je z dumą i tak reprezentowaliśmy nasze środowiska w szkole i w pracy. Nadszedł też czas na wspólne spotkanie. O godzinie 17.30 na rynku w Oleśnie zebrali się wszyscy harcerze naszego hufca, rodzice, przyjaciele i mieszkańcy miasta. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru hufca i apelem. Dzień ten okazał się ponadto szczególny dla wyróżnionych w rozkazie osob.
Watra wędrownicza – symbol wędrowników, znajdujący się na naramienniku wędrowniczym zdobyły druhny Wiktoria Jakubowicz i Marta Kowalska.
Zobowiązanie instruktorskie złożyły druhny Weronika Wąsala i Julia Doleżych.
Odznaka za zasługi dla hufca trafiła do druha Błażeja Widery i druhen: Pauliny Smol, Hanny Łukiewskiej, Agnieszki Mieczkowskiej, Zuzanny Pradeli, Pauliny Kędzi, Marty Dembowskiej oraz Zuzanny Tiffert.
Podczas apelu głos zabrał burmistrz miasta Olesno Pan Sylwester Lewicki, który od lat wspiera działalność 3 Szczepu "Feniks".
Akcentem kończącym było zawiązanie ogromnego kręgu łączącego wszystkich zebranych, zaplecenie uścisków dłoni i puszczenie harcerskiej iskierki, która po kolei trafiła do naszych serc i rąk. Dziękujemy wszystkim za obecność. Niech ta braterska ciepła atmosfera towarzyszy nam przez cały rok.


pwd. Zuzanna Tiffert

kliknij zdjęcie poniżej, aby zobaczyć więcej