Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

W terminie od 30 maja do 2 czerwca 2019r. grupa naszych harcerzy w skłądzie: Jakub Olszewski, Joanna Chyra, Anna Wróbel, Jakub Fredyk, Krzysztof Mazur, Hanna Łukiewska i Martyna Zgoda - zmobilizowała się i wyruszyła szlakiem Gór Świętokrzyskich na 61. edycję Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Pierwsze dwa dni rajdu okazały się być dla naszych śmiałków intensywną wędrówką szlakami górskimi, jednak rekompensowały nam to cudne widoki i wspaniała słoneczna pogoda. Warto wspomnieć, że miejscem biwakowania było pole namiotowe w Ciekotach, jest to okolica rodzinnego domu Stefana Żeromskiego. Podczas następnych dwóch dni trwał zlot rajdu, gdzie wszystkie parole że wszystkich tras mogły odetchnąć, poznać się nawzajem, no i oczywiście świetnie się bawić. Wróciliśmy do Lublińca mocno opaleni, z bagażem wspomnień, nowych doświadczeń i oczywiście grupą nowych harcerskich przyjaciół. Dziękujemy za ten aktywnie spędzony czas organizatorom oraz wszystkim uczestnikom 61 edycji Rajdu Świętokrzyskiego. Czuwaj!

Druhna Hania Łukiewska

Coś