Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

W ostatni majowy weekend na Bazie w Kokotku odbył się biwak "Zielonych", czyli Szczepu Zielona Ósemka. Wzięły w nim udział drużyny:18 Drużyna Harcerska w Lublińcu, 38 DH" Zielone Pióra" Szczepu " Zielona Ósemka" , 78 DH.

O wyjeździe opowiadają: Nasza przygoda w wielkim cesarstwie Chińskim rozpoczęła się w piątek zaraz po kolacji. Zostaliśmy zaproszeni do świątyni, gdzie swoją obecnością zaszczycił nas sam cesarz Chin. Dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy wybrani jako najdzielniejsi ze swoich rodów do uczestniczenia w wielkiej walce o tron. Każdy uczestnik biwaku otrzymał nowe imię i ciasteczko z wróżbą, których zawartość rozpoczynała grę w cichego zabójcę. Zostaliśmy również podzieleni na zastępy, w jakich od tej chwili współpracowaliśmy. Czekał na nas szereg zadań, których poprawne wykonanie coraz bardziej przybliżało nas do tronu. Tworzyliśmy flagi naszych zastępów, poznawaliśmy chiński horoskop, uczyliśmy się jeść pałeczkami, wymyślaliśmy własne piosenki i przechodziliśmy metamorfozę w geishe. Nie zabrakło również chińskich smoków oraz wielkiego turnieju walk sumo i nawet w dwuszeregu odliczaliśmy po chińsku.
Pod koniec drugiego dnia byliśmy zupełnie wyczerpani, ale ani zmęczenie, ani brzydka pogoda nie przeszkodziły nam w zorganizowaniu wspólnego ogniska, przy którym kilku naszych harcerzy złożyło swoje przyrzeczenie.
Tak właśnie zakończyła się nasz kolejna harcerska przygoda w Kokotku.