Hufiec ZHP Lubliniec

Chorągiew Śląska

Piknik rodzinny 31.05.2019 r. pod hasłem "W poszukiwaniu skarbu Indian" został zorganizowany przez dzieci z grupy Żabki p. Ewy Majczak. W imprezie wzięli też udział zuchy i harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Orły” z Droniowic. Piknik odbył się na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku. Tutaj czekał na dzieci szeryf wraz ze swoją świtą i oznajmił ,że w nocy w Kokotku wódz „Szalona Strzała” zostawił dla dzieciaków skarb z różnymi niespodziankami. Jednak został on ukryty. Zadaniem dzieciaków było odszukanie skarbu. Podczas plemiennych obrad uczestnicy zabawy nadawali sobie indiańskie imiona, wykonywali totemy i pióropusze, wybierali wodzów oraz prezentowali okrzyki powitalne. Młodzi Indianie wykonywali też „Łapacza Snów” –indiański amulet. Nie zabrakło tańców indiańskich oraz zadań sprawnościowych, które miały za zadanie zamienić się w strzelca, tropiciela oraz Zwinną Stopę. Wielkim przeżyciem było również wykonywanie zadań takich pokonanie Indiańskiej Ścieżki Prób. Następnie zaprezentowano krótki program artystyczny dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki zadedykowane swoim rodzicom. Nie obyło się bez oklasków i przytulasów. Nasze poszukiwanie skarbów zakończyliśmy „Tańcem Indian” Następnie zgodnie ze wskazówkami szukaliśmy skarbu. Sukcesem i wielkim przeżyciem było odnalezienie skarbu ”pomiędzy trampami i boiskiem w miejscu gdzie śpiewają ptaszki i czasami słychać szum drzew” W Skrzyni skarbów było wiele niespodzianek dla dzieci nie zabrakło też podarunków dla rodziców. Następnie odbyło się wspólne grillowanie. W bardzo przyjemnej atmosferze czas szybko upłynął i wszyscy wrócili do domów zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

(aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij poniżej)

Coś