Jak donosi nasz pierwszy historyk hufca i wielki pasjonat dh Bartłomiej Zbączyniak na prowadzonej przez siebie stronie:
"1 września 1939r. w okolicy skrzyżowania dróg Lubliniec - Pusta Kuźnica, Lubliniec - Krupski Młyn zginął żołnierz 74 GPP. Po wojnie w tym miejscu postawiono krzyż i pamiętano o tym bezimiennym bohaterze (także nasi harcerze i harcerki opiekowali się tym miejscem). 22 czerwca w tym miejscu odbyły się prace ekshumacyjne, które potwierdziły, że został tu wcześniej pochowany żołnierz polski (dowiodły także, że w miejscu tym dokonano już wcześniej ekshumacji). Te szczątki, które odnaleziono wczoraj zostały pochowane w dniu dzisiejszym na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu. Nie mogło w tych uroczystościach zabraknąć naszej obecności. Żołnierz był i pozostanie bezimienny.
Link do całego artykułu
Pamiętamy i będziemy pamiętać, byliśmy i będziemy... Czuwaj!"