Harcerz miłuję przyrodę i stara się ją poznać. To jeden z punktów prawa harcerskiego, tak szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, które nie oszczędzają naszej planety. Ekspansywny charakter obecności człowieka na Ziemi wywiera wpływ na faunę i florę, a nawet na całą atmosferę planety. Tę sytuację może zmienić każdy z nas edukując się, zmieniając swoje nawyki. Nasi najmłodsi podwijają rękawy i biorą sprawy w swoje ręce!

Ponad 60 worków śmieci zebraliśmy 22 sierpnia podczas akcji LAS POTRZEBUJE NAS, w tym lodówka, zderzaki, szyby...
Dziękujemy Wam, lublinieckie Leśne Skrzaty za każdą parę rąk i pełne zaangażowanie mimo skwaru jaki lał się dziś z nieba. Akcje na pewno powtórzony.
Organizatorzy: Karolina Król Słota , Karol Slota, Czeslawa Włuka, Zbigniew Rosiński, Stowarzyszenie LUB LAS, Nadleśnictwo Lubliniec, Słota Schody, Miasto Lubliniec, Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń, WKB Meta oraz Hufiec ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, 27 Mistrzowska Gromada Zuchowa ,,Legendarne Smoki ", 18 Drużyna Harcerska w Lublińcu, 9DH Lekka Stopa i niezastąpiony Piotr Pasiak.