W miniony weekend Kokotek gościł zuchy z 8GZ "Złote Koniczynki" oraz 38GZ "Zielone Piórka", które tym razem praktykowały naukę czterech żywiołów, poznając bohaterów bajki Avatar: Legenda Aanga.
Zgodnie z zaleceniami samego Avatara zuchy zostały przydzielone do grup odpowiadającym odpowiednim żywiołom – i owszem, czuć było smak rywalizacji, ale tym razem celem naszego spotkania była równowaga natury i zjednoczenie żywiołów.
Zaczynając od nauki magii wody, gdzie młodzi mistrzowie tkali swoje własne formy przy użyciu skrobii oraz płynu do naczyń, kończąc na tworzeniu latającego bizona z kartonów - czyli serialowej Appy - zuchy uczyły się władać żywiołami.
Zjednoczyliśmy się również z ziemią, pokonując w ciemnościach skomplikowany labirynt. Z ogniem natomiast nie mieliśmy wiele wspólnego, ale tym razem przydała się wiedza teoretyczna. 😉
I choć pogoda nam nie dopisała, bardzo dobrze bawiliśmy się w swoim towarzystwie, realizując różne zadania i jednocząc żywioły. Dobrą atmosferę przyniósł również druh Komendant, któremu bardzo dziękujemy za obecność podczas tego biwaku.
W niedzielny poranek zuchy otrzymały medal oraz słodki upominek, a także garść nowych, harcerskich wspomnień. Do zobaczenia znów!
Czuj,
dh. pwd. Paulina Kędzia

(aby przejść do galerii zdjęć, kliknij w zdjęcie poniżej)